Automatyczna Linia Lakiernicza

 • Przygotowanie Powierzchni

  przygotowanie powierzchni
  Fotografia: Color Max - strefa przygotowania powierzchni

      Wbrew pozorom najistotniejszym etapem lakierowania jest właśnie przygotowanie powierzchni. To właśnie wówczas zostanie ona dokładnie odtłuszczona oraz umyta, wraz z nałożeniem specjalistycznych preparatów mających na celu późniejsze polepszenie przyczepności farby proszkowej do podłoża wybranego elementu.

  Suszenie

  suszenie
  Fotografia: Color Max - wejście do pieca suszenia

      Po odpowiednim dostosowaniu podłoża, pozostawiając go wolnym od zanieczyszczeń oraz tłuszczu, niezbędne jest suszenie. Proces ten przebiega przy użyciu dedykowanego pieca, w którym wybrany element poddawany jest temperaturze sięgającej około 120°C. Dzięki wykorzystanym technologiom na powierzchnię nie dostają się zanieczyszczenia.

  Lakierowanie

  lakierowanie
  Fotografia: Color Max - kabina lakiernicza wraz z mainipulatorami

      Automatyczna kabina z zastosowanymi pistoletami oraz elektronicznie sterowanymi manipulatorami odpowiada za kolejny etap, jakim jest lakierowanie. Wykorzystywane są tutaj farby proszkowe oraz system TRIBO, które pozwalają dokładnie pokryć każdy, nawet najdrobniejszy detal. Urządzenie jest wyposażone również w filtry końcowe.

  Utwardzanie

  utwardzanie
  Fotografia: Color Max - piec utwardzania w układzie "U"

      Końcowym etapem lakierowania proszkowego jest utwardzanie gotowej powierzchni. Dzięki temu nie dozna ona łatwo uszkodzeń, wyróżniając się doskonałym wyglądem przez bardzo długi czas. Wykorzystywany jest tutaj piec, który ma za zadanie stopić proszek, doprowadzając do jego polimeryzacji już w kilka minut!


ColorMax
Start
Firma
Usługi
Linia
Informacje
Kontakt
Linki
IDEAL-LINE
FREI LACKE
NORDSON
EUROWATER
LAKIERNICTWO
METALE
HYDROGRAFIKA
facebook

Znajdź nas na facebook-u, są tam relacje z ciekawych prac wykonanych w naszej Automatycznej Linii Lakierniczej. http://www.colormax.eu/

FaceBook - FanPage

Serdecznie zapraszamy klientów z Warszawy.