Utwardzanie

  • utwardzanie
    Fotografia: Color Max - piec utwardzania w układzie "U"

    Ostatnim etapem malowania jest utwardzanie farby, która została wcześniej napylona. Proces ten odbywa się w dedykowanym piecu w temperaturze sięgającej nawet około 180°C - trwa on zazwyczaj tylko kilka minut. W wyniku tego działania proszek zostaje stopiony, dzięki czemu w następnej kolejności ulega polimeryzacji – w ten sposób przeobraża się we właściwą powłokę lakierniczą. Oczywiście czas trwania tego procesu jest silnie uzależniony od rodzaju wykorzystanego materiału proszkowego oraz materiału, z którego została wykonana powierzchnia.

    Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy dokładnie, kiedy należy zakończyć proces utwardzania farby, aby nie dopuścić do nawet najmniejszej zmiany koloru. Oczywiście działanie nie może również trwać za krótko lub w za niskiej temperaturze - wówczas lakier mógłby wyróżniać się znaczenie gorszymi właściwościami, co mogłoby przełożyć się na jego sprawniejsze uszkodzenie. Po wyjściu z pieca i ostygnięciu pomalowany detal jest gotowy do zapakowania. Pełny cykl od zawieszenia detalu na przenośniku do jego zdjęcia trwa niecałe dwie godziny.

ColorMax
Start
Firma
Usługi
Linia
Informacje
Kontakt
Linki
IDEAL-LINE
FREI LACKE
NORDSON
EUROWATER
LAKIERNICTWO
METALE
HYDROGRAFIKA
facebook

Znajdź nas na facebook-u, są tam relacje z ciekawych prac wykonanych w naszej Automatycznej Linii Lakierniczej. http://www.colormax.eu/

FaceBook - FanPage

Serdecznie zapraszamy klientów z Warszawy.